دوره‌‌ی رهبری برای مهندس ها موضوع: انتخاب سخت

در این ویدئو بخشی از دوره رهبری مهندس‌ها به نام انتخاب سخت را که توسط surya ramkumar سهام‌دار کمپانی mckinsey و stefaan rodts مدیر کارمندان و توسعه‌دهنده حرفه‌ای کمپانی mckinsey ارائه شده است، مشاهده خواهید کرد. در این ویدئوی کوتاه به بررسی ربودن آمیگدالا پرداخته شده است. برای آشنایی بیشتر با نحوه کنترل آمیگدالا یا در اصطلاح عامیانه دکمه داغ با ما همراه باشید.

انتخاب سخت (آمیگدالا)

انتخاب سخت به چه معناست؟

 برای درک بهتر اصطلاح انتخاب سخت به این مثال ساده توجه کنید. فرض کنید که شما در محیطی کار می‌کنید که روند انجام کارها اصولی نیست و بیشتر بر پایه ابتکار عمل سایر کارمندان اداره می‌شود. در چنین محیطی ممکن است سؤالی برای شما پیش بیاید و آن را از همکار خود بپرسید. در این هنگام اگر همکار شما پاسخ مناسبی به شما ندهد یا رفتاری غیرمنطقی داشته باشد، برای شما یک موقعیت تهدیدکننده به وجود خواهد آمد و ممکن است برخورد نامناسبی مانند بالابردن صدا از خودتان نشان دهید. در چنین شرایطی است که از اصطلاح ربودن آمیگدالا یا نقطه داغ استفاده می‌شود؛ اما نکته بسیار مهم در رابطه با آمیگدالا نحوه کنترل آن یا همان انتخاب سخت است.

برای این منظور ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در هنگامی که عصبانی هستید، از خود سؤالات منطقی درباره نحوه رفتارتان با فرد مقابل بپرسید؛ سپس به یک عکس‌العمل مناسب با شرایط محیط فکر کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب‌تری را به دست آورید. یکی دیگر از راه‌های بسیار خوب برای شناخت مسائلی که برای شما تهدیدکننده به حساب می‌آید این است که به گذشته فکر کنید و موقعیت‌هایی که در آن عکس‌العمل ناگهانی انجام داده‌اید و بعد احساس پشیمانی کرده‌اید را بازسازی کنید. به این مسئله فکر کنید که چه عکس‌العمل مناسب‌تری را می‌توانستید انجام دهید. سپس این نکات را در دفتر کاریتان ثبت کنید و در بازه‌های زمانی مختلف آن‌ها را مرور کنید.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .