دوره علم فکر کردن انسان دانشگاه Queens Lands استرالیا موضوع: توهم گفتگو

در این ویدئو بخشی از دوره علم فکر کردن انسان به نام توهم گفتگو از دانشگاه queen lands استرالیا را خواهید دید. تیم ویلسون معتقد است هر آنچه که در طول زندگی تجربه می‌کنید بر روی تصمیم‌گیری‌های شما مؤثر است. در واقع این عواطف و احساسات درونی شما هستند که باعث می‌شوند شما مسائل مختلف را قضاوت کنید، در مورد آن‌ها تصمیم بگیرید و به تحلیل رفتارها و عملکرد افراد بپردازید. شما معمولاً از بین گزینه‌های مختلف، گزینه‌ای را انتخاب می‌کنید که نسبت به آن حس بهتری دارید. در حالی که ممکن است این دو گزینه نسبت به هم برتری چندانی نداشته باشند.

آزمایشاتی در مورد تحلیل رفتارها و عملکرد افراد

 فرانک اسمیت و جان هانتر آزمایشی انجام دادند که نتیجه جالب‌توجهی را به دنبال داشت. آن‌ها از مردم خواستند تا وظایف شغل‌های گوناگون را حدس بزنند. سپس مصاحبه افرادی که در آن مشاغل مشغول به کار بودند را به آن‌ها نشان دادند و آن‌ها بسیار شگفت زده شدند. از این آزمایش می‌توان فهمید که ما در تحلیل رفتار و عملکرد دیگران توانایی زیادی نداریم. کوین ایوا در یک آزمایش که افراد شرکت‌کننده در آن متقاضیان مدرسه پزشکی بودند به این نتیجه رسید که اگر از افراد یکسان در شرایط، مکان و زمان‌های مختلف سؤالاتی متفاوت اما مرتبط با یکدیگر بپرسید، شما می‌توانید در مورد عملکرد و رفتارهای آن‌ها به نتایج بهتر و شناخت دقیق‌تری برسید.

باید توجه داشته باشید که عوامل زیادی بر روی رفتار ما در زمان‌های متفاوت و همین‌طور شرایط گوناگون تأثیرگذار خواهند بود که این عوامل با نام عوامل خطای مستقل شناخته می‌شوند. جالب است بدانید که به میزان زیادی رفتارها و عملکرد یک فرد در گذشته و در یک بازه زمانی طولانی مدت روی پیش‌بینی و تحلیل رفتارها و عملکرد او در آینده تأثیر می‌گذارد. اما جهان آنگونه که ما می‌بینیم، می‌شنویم و حتی یاد گرفته‌ایم عمل نمی‌کند و ما همواره بین واقعیت‌های مختلف در نوسان هستیم.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .