دوره ی علم فکر کردن انسان دانشگاه Queens Lands استرالیا موضوع: سعادت خواهی

آیا انسان دسترسی آگاهانه به عامل تعیین‌کننده‌ی رفتارهایش دارد؟ در این ویدئو یکی از درس‌های دوره‌ی علم فکر کردن انسان در دانشگاه Queens Lands استرالیا که به سعادت‌ خواهی می‌پردازد را مورد بررسی خواهیم داد. این درس به شما می‌آموزد که انسان چقدر دسترسی آگاهانه نسبت به عوامل تاثیرگذار بر رفتارهایش دارد. اگر بخواهیم نگاهی نقادانه بر انسان داشته باشیم درمی‌یابیم که این موجود محور تمام عالم و به نوعی بهانه آفرینش است. ما در جامعه برای رفع نیازهای خود ناچار به همکاری و تعامل با دیگران هستیم. نمونه بارز این نوع همکاری را در سازمان‎هایی که با منابع متفاوت و اهداف خاص فعالیت می‌کنند، می‌توان یافت. انسان در این سازمان‎ها به کار و فعالیت در راستای اهداف مشخص شده توسط رهبر سازمان گام برمی‎دارد و عواملی مثل روحیات شخصی، محیط کار، روابط تعیین‎شده بین اعضا و انگیزه در این بین دارای اهمیت خاصی است.

چه عواملی در تعیین رفتار های انسان تاثیر گذار است؟

روانشناسان معتقدند که برای تعیین رفتارهایی که از انسان سر‌ می‌زند، چهار عامل موجود زنده، انگیزش، معلومات و شایستگی از اهمیت بالایی برخوردارند. این چهار عامل در واقع تعیین کننده رفتار انسان در موقعیت‌های مختلف هستند و برای شناختن علت رفتارها باید این عوامل را به درستی درک کرد.

طبق مطالعاتی که در مورد سعادت‌ خواهی انسان انجام شده است با افزایش ثروت، شادی مردم بیشتر می‌شود ولی این ارتباط تا زمانی که مرز کسب درآمد حدود ۷۵ هزار دلار در سال باشد، ادامه دارد. به این معنا که هر چه درآمد فرد از مرز ۷۵ هزار دلار در سال کمتر باشد آن فرد غمگین‌تر است و برای تامین نیازهای زندگی خود با مشکلات زیادی مواجه است. اما با بیشتر شدن درآمد از مرز ۷۵ هزار دلار در سال میزان شادی و خوشحالی او  بیشتر نمی‌شود. بعد از دیدن این ویدئو متوجه خواهید شد که آیا انسان در ضمیر ناخودآگاه خود نقش دارد؟

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .