درس چهارم از سری ادراک دوره‌‌ی رفتار سازمانی دانشگاه برتیش کلمبیا (UBC) موضوع: مفهوم شخصیت

با یکی دیگر از سری درس‌های رفتار سازمانی در خدمت شما هستیم. در این درس به بررسی شخصیت و هویت می‌پردازیم و بر اساس آنچه در ویدئو می‌بینید نکات زیر را بررسی خواهیم کرد ‌:

  • شخصیت چیست؟
  • هر شخصی با تیپ شخصیتی متفاوت باید عضو چه سازمانی باشد؟
  • چگونه با افراد طبق شخصیت و هویت آن‎ها تعامل بهتری داشته باشیم؟

شخصیت (Personality) چیست؟

شخصیت الگو‌های پایداری از رفتار حالت‌های درونی منسجم است که تعیین می‌کند چطور واکنش دهید و با دیگران در تعامل باشید. در واقع می‌توان گفت شخصیت هر فرد نوع رفتار او را در تعامل با محیط اجتماعی و مادی‌اش رقم می‌زند. به همین‌خاطر بسیار حائز اهمیت است که بتوانید نه تنها به درک صحیحی از شخصیت خود برسید، بلکه به عنوان یک مدیر یا رهبر، با شناخت تیپ‌های شخصیتی متفاوت، افراد مناسبی را برای سازمان خود انتخاب کنید.

لزوم شناخت شخصیت‌های متفاوت برای حضور مستمر در یک سازمان

محیط کاری مانند هر محیط‌ دیگری مستلزم این است که افراد با یکدیگر در تعامل سالم باشند تا بتوانند به اهداف مشابهی که برای ارتقای سازمان خود دارند دست یابند. قاعدتا در هر محیطی به صورت طبیعی افرادی به عنوان رهبر مشخص می‌شوند و افرادی هم پیرو این رهبران هستند. خصوصیت‌های شخصیتی متفاوت ممکن است باعث ایجاد چالش‌های مختلف در ارتباط میان پرسنل شود. تفاوت‌های شخصیتی افراد مختلف یک سازمان، همچنین تفاوت هویت بین مدیران یک مجموعه، می‌تواند منبع توسعه خلاقیت و یا ریشه بسیاری از مشکلات سازمانی باشد و بر تصمیمات و رفتار سازمانی آن‌ها تاثیر زیادی گذارد.

شناخت شخصیت | لازمه‌ی ایجاد ارتباط موثر بین افراد

اگر بدانیم در هر سازمانی چگونه با هر نوع شخصیتی موثر‌ترین ارتباط را برقرار کنیم، مسلما دست‌یابی به اهداف جامع آن سازمان ساده‌تر از قبل خواهد شد. هر شخصی مدل شخصیتی مخصوص به خود را دارد و در ارتباطات و تعاملاتش طبق الگوی شخصیتی خود رفتار می‌کند. قاعدتا شناخت تمام تیپ‌های شخصیتی ساده نخواهی بود. اما الگو‌های شخصیتی وجود دارند که با وجود آن‌ها می‌توان به یک درک کلی از شخصیت افراد رسید. با دیدن این ویدئو با ابعاد کلی شخصیت‌ها آشنا می‌شوید و با به کار گرفتن آن‌ها در سازمان خود مدیر و رهبر بهتری خواهید شد.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .