طراحی شغل

طراحی شغل:

در این جلسه درباره طراحی شغل از دوره رفتارسازمانی صحبت خواهیم کرد.

یک لحظه به شرایط کاری ایده آل خود فکر کنید.

طراحی شغل

انعطاف پذیری و تنوع:

اکثر مردم برایشان انعطاف پذیری و تنوع در کار مهم است.

یعنی نمی خواهند هر روز یک کار را تکرار کنند و اصطلاحا کار پشت میزی داشته باشند. در سازمان ها سه ساختار کاملا ویژه وجود دارد تا انعطاف پذیری و تنوع وجود داشته باشد.

چرخش:

اولین ساختار چرخش است.

در ساختارچرخش افراد حول مشاغل مختلف در سازمان جا به جا می شوند. این کار در کوتاه مدت قطعا تاثیرگذار است و باعث می شود خود شغل نیز به چالش کشیده شود. این چرخش باعث می شود خستگی ناشی از کارهای تکراری که ممکن است به سراغتان بیاید، از بین برود. همچنین این کار باعث می شودتا مهارت های بیشتری در کار پیدا کنید.

مشکلات مربوط به چرخش:

افزایش زمان و هزیه برای آموزش افراد جدید

اختلال و کاهش بهره وری در کوتاه مدت

طراحی شغل

توسعه شغلی:

توسعه شغلی زمانی است که ما گسترش افقی در مشاغل داشته باشیم.

این بدان معنی است که شمت در حال حاضر مسئول وظایف بیشتری هستید. خیلی مهم است که توجه کنید وظایف خودشان نمی توانند دشواری بیشتر یا کمتری از وظایف اصلی شما داشته باشند. توسعه شغلی باعث می شود افراد احساس کنند که ممکن است پتانسیل بیشتری داشته باشند اما مقدار دشواری مشاغل لزوما افزایش نمی یابد. دشواری هر شغل لزوما متفاوت نیست و ممکن است نیاز به بهتر مدیریت کردن زمان داشته باشد.

غنی سازی شغلی:

غنی سازی سغلی یک گسترش عمودی مشاغل است.

یعنی اینکه شما مسئولیت خیلی بیشتری برای وظایف کلی دارید. غنی سازی شغلی یعنی اینکه اگر شما مسئولیتی دارید، یک مسئولیت کلی دیگر نیز به شما اضافه می شود. غنی سازی شغلی باعث می شود افراد احساس کنند استقلال و آزادی بیشتری دارند.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .