دلبستگی، شادی و مغز از دوره علمی شاد بودن

در این ویدیو با عنوان دلبستگی، شادی و مغز از دوره علم شادبودن به بررسی ارتباط بین حالت دلبستگی و شادی می پردازیم. همچنین در نهایت با بررسی چند آزمایش اهمیت ارتباطات اجتماعی را بیان خواهیم کرد.

اکسی توسین:

اکسی توسین معمولا در مغز تولید می شود، ارتباط برقرار می شود و اثر قابل توجهی روی ساختارهایی دارد که ما آن را مراقبت و مدارهای مراقبت می نامیم. اکسی توسین در هیپوتالاموس و قسمت میانی مغز در حالت های رفتارتربیتی دخالت دارند. بنابراین یک دلبستگی ایمن مراقبت و مدارهای مراقبت شما را به صورتی شکل می دهد که شما بهتر می توانید اکسی توسین را تولید کرده، به کار ببرید و به آن پاسخ دهید.

دلبستگی، شادی و مغز:

دکتر ورتیکا دیاگرامی ارائه کرد که افراد را وادار می کرد تا کار کوچکی روی یک کامپیوتر انجام دهند.

اگر آن ها کار درست انجام می دادند یک چهره خندان دریافت می کردند. همچنین اگر آن ها کار را اشتباه انجام می دادند، یک چهره اخمو و درهم کشیده دریافت می کنند. بخش جالب مطالعه این بود که جمعیت های متفاوتی را بررسی کرد. آن ها افرادی بودند که به طور ایمن دلبسته هستند و فراموش نکنید آن ها بزرگسالان هستند.

اگر به خاطر داشته باشید افراد دلبسته اضطرابی عموما با حالت های ناامنی درگیر هستند و مطمئن نیستند که آیا افراد آن ها را ترک می کنند؟ همچنین افراد دلبسته اجتنابی تمایل دارند تا گوشه گیر و بی تفاوت باشند. ورتیکا و همکارانش کشف کردند که اگر مغز سه نوع از افراد را ارزیابی کنید، در حالی که آن ها هم بازخورد مثبت و هم بازخورد منفی می گیرند، تفاوتی وابسته به حالت دلبستگی آن ها وجود دارد.

آمیگدالا:

تفاوتی که دکتر ورتیکا و همکارانش کشف کردند این بود که اگر شما دلبسته اضطرابی هستید و زمانی که اشتباه می کنید کسی به شما اخم می کند و بازخورد منفی دریافت می کنید، شما یک پاسخ مبالغه آمیزتری در یک ساختار مغزتان دارید که آمیگدالا نامیده می شود و در علائم هشدار، هجوم یا شاید غم ها دخیل است.

بنابراین دلبستگی اجتنابی مغز شما را به صورتی شکل می دهد که اگر دلبسته اجتنابی هستید، این سردی و بی تفاوتی نسبت به دنیای اجتماعی است.

شادی:

مغز را زمانی که لبخند می زنید، بررسی کنید.

از آن جایی که کار خوبی انجام داده اید شما پاسخ جزئی در مراکز لذت نشان می دهید. بنابراین برای افرادی که به طور میانگین دلبسته ایمن هستند، وقتی کسی به شما لبخند می زند چون شما کار خوبی انجام داده اید، بالارفتن دوپامین و لذت را دریافت  می کنید. اما اگر شما یک دلبسته اجتنابی هستید شما به اندازه لذت نمی برید. بنابراین بازهم این گواهی است که اهمیت ارتباط اجتماعی ما را بیان می کند و آن هایی که اکسی توسین آزاد می کنند، از مدارمغزشان استفاده کرده و آن را برای ارتباطات اجتماعی و بنابراین شادی آموزش می دهند.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .