علل و پیامدهای دلبستگی از دوره علم شاد بودن

در این ویدیو به بررسی یکی از عمیق ترین دیدگاه ها در ریشه های اجتماعی و اشکال در ارتباط اجتماعی که شادی یا ناراحتی به وجود می آورد، خواهیم پرداخت. همچنین از علل و پیامدهای دلبستگی در این ویدیو صحبت خواهیم کرد.

علل و پیامدهای دلبستگی

کیفیت خانواده:

جان باولبی در انگلستان و در اواخر دهه شصت یکی از نظریه های جالب در این زمینه را به وجود آورد. در این نظریه به تاثیرکیفیت خانواده در وابستگی انسان، فقدان، غم و اندوه و جدایی پرداخته شده است.

اگر بیشتر در این زمینه قصد مطالعه دارید باید نظریه های فیل شیور در دانشگاه داویس و ماریو میکولینسر دانشمند اسرائیلی را که در رابطه علم اجتماعی دلبستگی انسان می باشد، را مطالعه کنید.

باولبی در نظریه جالب خود یک دیدگاه سیرتکاملی را ترکیب کرد تا قدرت دلبستگی در شادی انسان را بررسی نماید. سه سیستم که واقعا در دلبستگی به خانواده کمک می کند. دو سیستم که در رابطه با جفت شدن در سیستم تولیدمثلی که نوعی از همه هیجانات و رفتارهای ارتباط، رفتارهای آمیزشی و تولید مثل است. مورد بعدی در مورد وابستگی عشق و وفاداری است که به عنوان مثال در ارتباط دو طرفه در دراز مدت متعهد بمانیم و یا جزییاتی در مورد همه میکرو رفتارهایی که والدین بچه های کوچک انجام می دهند تا در ارتباط با یکدیگر باقی بمانند.

اولین بخش مقاله باولبی در مورد تئوری استفاده از سیر تکاملی بود. در ادام تحت تاثیر اندیشه فرویدی قرار گرفت و از نوعی دلبستگی عمیق در شکل دادن ذهن در نگاه به دنیای اجتماعی قرارگرفت و در مورد مدل های کار نوشت. به عنوان مثال اینکه از نخستین لحظات زندگی درباره اینکه مردم چقدر قابل اعتماد هستند و چقدر می توانید با مردم صمیمی شوید.؟

سبک های دلبستگی:

سبک های دلبستگی ما در جهت دهی دیگران و ارتباطات اجتماعی در جهان به سه نوع تقسیم می شود.

سبک دلبستگی ایمن:

سبک دلبستگی ایمن معمولا در برخی فرمولاسیون ها وجود دارد که عشق، گرما و اعتماد می باشد.

سبک دلبستگی اضطرابی:

جایی که شخص نگران است و حس می کند مزاحم دیگران است. احساس می کند که افراد ناپدید می شوند یا ناگهان او را ترک می کنند. افرادی با این سبک معمولا تجربه مرگ زودرس والدین، یک طلاق بسیار سنگین یا سو استفاده فیزیکی داشته اند.

سبک دلبستگی اجتنابی:

این افراد بسیار سرد، گوشه گیر و غیرصمیمی هستند و به هیچ عوان با شخصی احساس راحتی نمی کنند.

علل و پیامدهای دلبستگی

نتیجه:

این ها مطالعاتی در فرهنگ های مختلف، در جمعیت های سالم است و این امر توسط ماریو میکولینسر و فیل شیور جمع بندی شد. پیام اصلی مقاله این است که اگر شما می خواهید یکی از بخش های بزرگ شادی را پیدا کنید یا اگر می خواهید شخصی را پیدا کنید که احساس خوبی درباره زندگی داشته باشد باید احساس امن دلبستگی وجود داشته باشد.

بنابراین فرد دلبسته ایمن احساس اعتماد می کند و با صمیمیت با دیگران رفتار می کند. هر چه شادتر باشند به احتمال بیشتری در رابطه پایدار می ماند. هر روز هیجانات بیشتری مثل سپاس گزاری، تحسین یا تشویق دارند و از دیگران حمایت اجتماعی بیشتری انجام می دهند.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .