هفته سوم قسمت دوم از سری دوره رهبری برای مهندس‌ها موضوع:حق‌شناسی

در این ویدئو بخشی از دوره رهبری برای مهندس‌ها به نام حق‌شناسی که توسط جولیان هوگت ارائه شده است را مشاهده خواهید کرد. در این دوره به موضوع بسیار مهمی تحت عنوان حق‌شناسی و سپاسگزاری پرداخته می‌شود. آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟ شاید پاسخ اغلب شما پول، تفریح یا حتی گردش با دوستانتان باشد؛ اما جالب است بدانید که از نظر روانشناسان سپاسگزاری یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند در شادی شما و احساستان نسبت به زندگی تأثیر مثبت بگذارد. در ادامه به آزمایشی که برای بررسی این مسئله صورت گرفته شده است می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

منظور از حق‌ شناسی چیست

آیا شما انسان حق شناسی هستید؟

آزمایش جالبی در رابطه با حق‌شناسی و میزان سپاس‌گزاری افراد از کسانی که در زندگی شخصی آن‌ها بسیار تأثیرگذار بوده‌اند و به آن‌ها در حل مشکلاتشان کمک کرده‌اند، انجام شد. در این آزمایش از افراد متفاوتی به صورت داوطلبانه خواسته شد که بر روی یک کاغذ نام فردی که در زندگی آن‌ها بسیار تأثیرگذار بوده است را بنویسند. اگر شما به جای این افراد بودید نام چه کسی را بر روی کاغذ می‌نوشتید؟ سپس از آن‌ها خواسته شد تا علت انتخاب آن فرد را بر روی کاغذ بنویسند.

همچنین در ادامه از تعدادی از افراد شرکت‌کننده در آزمایش خواسته شد که با این افراد تماس بگیرند و جملاتی که بر روی کاغذ درباره آن‌ها نوشته‌اند را برایشان بخوانند. عکس‌العمل افراد در این آزمایش بسیار جالب‌توجه است. به شما پیشنهاد می‌کنیم این ویدئوی کوتاه را تا انتها مشاهده کنید تا با روند این آزمایش و عکس‌العمل افراد شرکت‌کننده در آزمایش بیشتر آشنا شوید.

عضویت در خبرنامه

از دیگران زودتر مطالب جدید را دریافت کنید
در خبرنامه‌ عضو شوید تا مطالب به‌روز مستقیم به شما ارسال شود

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .